Navigace

  Domů
  Kontaktujte nás
  Galerie fotek
  Vyhledávání
  Ověření kategorie
Software
  Losovací program
  Elektronická časomíra
JK-JJ Stadion Teplice
  Historie klubu
  KDY a KDE trénujeme
Funkcionáři
  Komise rozhodčích UK
  STK UK
  Admin KR UK
  Kalendář admin

Zkušební řád kyu

Sociální sítě
Odkazy

Český svaz JUDOEuropean Judo Union


International Judo Federation


Ostatní

PageRank.cz

Zpětné odkazy

Elektronická časomíra

JK-JJ Stadion Teplice: Vlastní elektronická časomíra

K dispozici je již ostrá verze Elektronické časomíry JUDO!

Šedesátidenní zkušební verzi můžete stahovat zde!

Aktuální verze časomíry: 1.8.8 (datum kompilace: 15.2.2013)
Detaily oprav a úprav oproti minulé verzi

Stručný návod nastavení monitorů v systému Windows ZDE


Tip:
Pokud již časomíru zkoušíte, klikněte v horní nabídce programu na položku O programu a v dolní části otevřeného okna na Ověřit novou verzi.


 

Nová Elektronická časomíra nahrazuje stávající elektronické ukazatele, které jsou velice poruchové a jejich oprava je celkem náročná vzhledem k tomu, že původní dodavatel již tento sortiment nevyrábí.

Elektronická časomíra je vícemonitorová aplikace, kterou lze provozovat na libovolném počítači s operačním systémem Windows 98 - Vista, který má 2 výstupy na grafické kartě. Nejideálnější je asi notebook, který má vlastní monitor a povětšinou i sekundární grafický port ke připojení extrerního monitoru.

Pozor: Od nového roku, tedy od 1.1.2009, vstupují v platnost nová pravidla JUDO, která se týkají i bodování závodníků. Elektronická časomíra je již těmto změnám plně přizpůsobena.

Elektronická časomíra je spuštěna na dvou monitorech zároveň. Jeden monitor slouží obsluze, která jej ovládá, druhý monitor je určen rozhodčímu a divákům.

Images: obsluha_1.JPG
Obrazovka časomíry pro obsluhu - výběr časového limitu

Časomíra se snaží obsluze poskytovat co možná nejsnažší způsob ovládání. Dá se říci, že jde o inteligentní aplikaci, která je programována tak, aby důležité akce řešila bez nutnosti zásahu obsluhy. Máte k dispozici úplnou kontrolu nad vším, čeho při závodech bývá zapotřebí. Za běhu aplikace je možné kdykoliv měnit bodové ohodnocení, přidělovat tresty či měnit příslušný časový limit v případě nějaké chyby, kterou obsluha způsobí. Časomíra automaticky kontroluje Wazari a limity při osaekomi. Automaticky, bez zásahu obsluhy, přiřazuje po uplynutí patřičného času v Osaekomi body, které je možné obsluhou opět odstranit, stejně tak v případě trestů. Nově byla přidána volba povolení či zakázání automatického přidělování bodů v osaekomi a to v jakékoliv fázi utkání. Rozhodčí si tak může požádat o zákaz automatického přidělování bodů, obsluha pak přidělí bodové ohodnocení až na pokyn rozhodčího.

K dispozici je i možnost změny zvukových signálů, které ohlašují konec zápasu. A to pro případ, že je časomír více v jedné hale a zvuk může splést rozhodčího na jiném tatami. Nově byl přidán i červeno-bílý motiv časomíry, který je možné měnit kdykoliv v průběhu práce s časomírou a možnost znázornění stran šerpy. Byla také přidána možnost změny způsobu v měření osaekomi, nyní lze měřit držení každé straně zvlášť, či použít "společné" osaekomi.
Images: obsluha_2.JPG
Obsluha časomíry - informace pro obsluhu

Nově byla přidána i možnost ověření, zda-li není k dispozici nová verze časomíry ke stažení. Pokud ano, je Vám zároveň nabídnuta možnost stažení programu.

Okno pro ověřování nových verzí časomíry na internetu

Tato aplikace je stále ve fázi vývoje a po jejím dokončení autor slibuje plnou podporu pro případné zájemce, kteří o ni budou mít zájem. Bude k dispozici možnost změn časomíry na přání klubů a oddílů, aplikace se bude stále dolaďovat a zlepšovat, platné aktualizace časomíry budou k dispozici na webu JK-JJ Stadion Teplice.

Dne 27.září 2008 jsme provedli první test naší Beta verze elektronické časomíry. Vše dopadlo nad očekávání dobře a některé fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.

Images: obsluha_3.JPG

Obrázky informační tabule:

Pokud máte nějaké dotazy, připomínky či návrhy, kontaktujte výrobce programu na e-mailové adrese vlada.otruba(zavináč)gmail.com