Navigace

  Domů
  Kontaktujte nás
  Galerie fotek
  Vyhledávání
  Ověření kategorie
Software
  Losovací program
  Elektronická časomíra
JUDO Stadion Teplice
  Historie klubu
  KDY a KDE trénujeme
Funkcionáři
  Kalendář admin

Zkušební řád kyu

Sociální sítě
Odkazy

Český svaz JUDOEuropean Judo Union


International Judo Federation


Elektronická časomíra

Judo Stadion Teplice: Vlastní elektronická časomíra

K dispozici je již ostrá verze Elektronické časomíry JUDO!

Šedesátidenní zkušební verzi můžete stahovat zde!

Aktuální verze časomíry: 1.8.8 (datum kompilace: 15.2.2013)
Detaily oprav a úprav oproti minulé verzi

Stručný návod nastavení monitorů v systému Windows ZDE


Tip:
Pokud již časomíru zkoušíte, klikněte v horní nabídce programu na položku O programu a v dolní části otevřeného okna na Ověřit novou verzi.


 

Nová Elektronická časomíra nahrazuje stávající elektronické ukazatele, které jsou velice poruchové a jejich oprava je celkem náročná vzhledem k tomu, že původní dodavatel již tento sortiment nevyrábí.

Elektronická časomíra je vícemonitorová aplikace, kterou lze provozovat na libovolném počítači s operačním systémem Windows 98 - Vista, který má 2 výstupy na grafické kartě. Nejideálnější je asi notebook, který má vlastní monitor a povětšinou i sekundární grafický port ke připojení extrerního monitoru.

Pozor: Od nového roku, tedy od 1.1.2009, vstupují v platnost nová pravidla JUDO, která se týkají i bodování závodníků. Elektronická časomíra je již těmto změnám plně přizpůsobena.

Elektronická časomíra je spuštěna na dvou monitorech zároveň. Jeden monitor slouží obsluze, která jej ovládá, druhý monitor je určen rozhodčímu a divákům.

Images: obsluha_1.JPG
Obrazovka časomíry pro obsluhu - výběr časového limitu

Časomíra se snaží obsluze poskytovat co možná nejsnažší způsob ovládání. Dá se říci, že jde o inteligentní aplikaci, která je programována tak, aby důležité akce řešila bez nutnosti zásahu obsluhy. Máte k dispozici úplnou kontrolu nad vším, čeho při závodech bývá zapotřebí. Za běhu aplikace je možné kdykoliv měnit bodové ohodnocení, přidělovat tresty či měnit příslušný časový limit v případě nějaké chyby, kterou obsluha způsobí. Časomíra automaticky kontroluje Wazari a limity při osaekomi. Automaticky, bez zásahu obsluhy, přiřazuje po uplynutí patřičného času v Osaekomi body, které je možné obsluhou opět odstranit, stejně tak v případě trestů. Nově byla přidána volba povolení či zakázání automatického přidělování bodů v osaekomi a to v jakékoliv fázi utkání. Rozhodčí si tak může požádat o zákaz automatického přidělování bodů, obsluha pak přidělí bodové ohodnocení až na pokyn rozhodčího.

K dispozici je i možnost změny zvukových signálů, které ohlašují konec zápasu. A to pro případ, že je časomír více v jedné hale a zvuk může splést rozhodčího na jiném tatami. Nově byl přidán i červeno-bílý motiv časomíry, který je možné měnit kdykoliv v průběhu práce s časomírou a možnost znázornění stran šerpy. Byla také přidána možnost změny způsobu v měření osaekomi, nyní lze měřit držení každé straně zvlášť, či použít "společné" osaekomi.
Images: obsluha_2.JPG
Obsluha časomíry - informace pro obsluhu

Nově byla přidána i možnost ověření, zda-li není k dispozici nová verze časomíry ke stažení. Pokud ano, je Vám zároveň nabídnuta možnost stažení programu.

Okno pro ověřování nových verzí časomíry na internetu

Tato aplikace je stále ve fázi vývoje a po jejím dokončení autor slibuje plnou podporu pro případné zájemce, kteří o ni budou mít zájem. Bude k dispozici možnost změn časomíry na přání klubů a oddílů, aplikace se bude stále dolaďovat a zlepšovat, platné aktualizace časomíry budou k dispozici na webu JK-JJ Stadion Teplice.

Dne 27.září 2008 jsme provedli první test naší Beta verze elektronické časomíry. Vše dopadlo nad očekávání dobře a některé fotografie z akce si můžete prohlédnout v naší Fotogalerii.

Images: obsluha_3.JPG

Obrázky informační tabule:

Pokud máte nějaké dotazy, připomínky či návrhy, kontaktujte výrobce programu na e-mailové adrese vlada.otruba(zavináč)gmail.com